bolak

Na kolik jsou spolehlivé předvolební průzkumy?

Sledujete to někdo dlouhodobě? Dá se tomu věřit? Vychází to vždycky, někdy, většinou a nebo spíš vůbec ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Větší spolehlivé firmy nemívají odchylku větší neý cca 10%

Další odpovědi
odpovídámež

data se sbírají třeba pomocí anket, sofistikovanější způsob je zjišťování vlastností nebo bodů programu od lidí pomocí třeba volební kalkulačkou. tam se ukládají kliknutí na otázky o kterých se zrovna předpokládá že vás tyto vlastnosti budoucího prezidenta zajímají. nasbíraná data spočítají a dají vám výsledek takový jaký jste tam naklikali. Je to jednoduchý nástroj, však to tam píšou. to se taky můžu podívat do hrnce jestli se tam zrovna dívám. Podle mě jim to nefunguje jak má, když vše odklikám nevím, / je mi to jedno, nevylezl žádný kandidát. Žádná shoda. Zkuste si to, je to legrace. Měl vyjít aspoň jeden nebo víc jmen, když prezidenta nemusí zajímat všechno. Jak se budeme mít, atd.

anonym

Na 100 %
Vždy vyjde ten výsledek, který má vyjít.

osamělývlk

Někdy jsou spolehlivé dost, někdy vůbec… Záleží, kdo tam hlasuje 🙂

ponovotny

nejlepší předvolební průzkum má určitě http://www.ifor­tuna.cz/cz/sa­zeni/volby

pusinka50

ad odpovídámež: ta volební kalkulačka funguje, včera jsem vyplnila všech 45 otázek a vyšli mi všichni kandidáti v žebříčku podle toho, jak máme stejné názory, takže jsi něco odklikal špatně, zkus to znovu. A taky nemůžeš dát všude „je mi to jedno“, to ti zřejmě opravdu nikdo nevyleze, chce to po tobě tvůj názor