MichaelOffic

Na kolik peněz by vyšlo postavit si na zahradě rotundu?

A kdybych si ji postavil sám, tak jak dlouho by to trvalo? :D

Velikostně asi jako ta Vyšehradská.

Nejlepší odpověď
gecco

Vím, že poměrně dlouho bude trvat – pakliže k tomu nekdy vůbec dojde, než se naučíš uvažovat…
___
Pro začátek bys mohl napsat, co si asitak představuješ pod slovem „rotunda“ a zda jsou tvé stavitelské schopnosti na vyšší úrovni, než tvé schopnosti vyjadřovací a logické…
😛
_____________­________________________­_______
Aha…
Tak s takovýto vyjádřením – „Velikostně asi jako ta Vyšehradská.“, myslím, můžeš směle zapomenout na stavbu vlastními silami…
😁
Vhodnou zahradu, předpokládám, vlastníš…, takže nyní jen drobnosti

  1. zaangažuj architekta, ten ti udělá předběžný rozpočet (cenu materiálu – který si vybereš, prací…), možná i zdarma (takovou kuriozitu leckterý architekt nestaví ani jednou za život 😁), pravděpodobně ti sdělí, jakou dobu zabere výstavba (podle technilogie, kterou si zvolíš)
  2. také ti sdělí cca cenu projektu (který ti vypracuje), jenž budeš potřebovat k žádosti o stavební povolení
  3. také ti sdělí cca cenu dalších náležitostí pro stavební povolení potřebných (v daném místě a pro danou stavbu)
  4. architekt by ti měl i být schopen doporučit vhodnou stavební firmu a stavební dozor

___
Až budeš mít hotovo, dej vědět – rád se přijdu kouknout…

Další odpovědi
Drap

Záleží jak by měla být velká, z jakého materiálu, jak jsi zručný a jak rychle budeš pracovat. Na žádnou tvou otázku nelze přesně odpovědět. Jedno je však jisté, pokud bude rotunda pevně spojena se zemí, musíš si nejdříve vyřídit stavební povolení.

cukrar

Stála by asi několk miliónů, a stavěl byste jí zhruba 10 let. Možná, že 11let, nebo více, záleželo by na tom, zdali jako melouch, či hlavní práce.