Drap

Na kolik asi vyjde nákup všech věcí které potřebuje dítě do základní školy ??

Nejlepší odpověď
annas

Včera jsem sledovala v TV přehled cen, které rodiče dají za nákup potřeb k pro prvňáčka. Ještě něco zaplatí ve škole za další pomůcky.

Loni to bylo kolem Kč 2.000, letos už kolem Kč 2.500. Tak uváděly maminky. Samozřejmě nejde o průměr.

Další odpovědi
anonym

Podle dnešních údajů dosahuje v průměru cca 2 000 Kč. Zároveň uvedeno, že je to nad síly některých rodičů, obzvlášť u více dětí, takže pomáhají prarodiče a další zdroje.

dědapetr

Tak asi 2500Kč teď hlásili ve správách.

Babsi

Podle toho jestli mu stačí obyčejné sešity nebo chce s motivy třeba od Disneyho apokud je do toho počítáno i oblečení na výtvarku(nebo když stačí stará košile).
Se všemi sešity, propiskami obaly a ostatním jsme platili vždy kolem 2000 a to mi stačili obyčejné sešity.
Klidně řeknu, že letos jdu do třeťáku na gympl a za věci(pokud nepočítám nakupování učebnic) dám asi o polovinu méně, protože učitelky na základní škole si strašně vymýšlí… :D

Deli

Myslím, že nejlaciněji to pořídíte kolem 1500,– Kč, horní hranice je kdesi…
Záleží na tom, zda myslíte i s aktovkou či ne. Ta je kolem 900 – 1500, klidně i víc.
Ostatní věci 500 – 1000 Kč. Samozřejmě počítáte-li i oblečení a obuv na TV, je to víc.
Když jsem to pořizovala všechno najednou pro prvňačku a nevybírala jsem jen to nejlacinější, dostaly jsme se kolem 4000 Kč. Teď už každoročně jen dokupujeme, co potřebují aktuálně nového.
Další kapitola jsou poplatky za kroužky, toho se teď docela obávám… 600 až 950 za pololetí a málokteré dítě navštěvuje jeden…

Adula.57

Já chodím na soukromou a naše učitelka má drahé výlety takže tak na 5000 ročně

baghira

Jak kde. My jsme kupovali aktovku/batoh za cca 400, penál za stovku (ale to všechno má doufám na dýl než na jeden rok), obaly na knihy a na sešity to je pár desetikorun, a všechno ostatní dostane ve škole.

(Na druhou stranu platíme školné – bobci chodí na soukromou ZŠ. Ale je to únosné.)

WeeBear

Pravítka, propisky, penál a sešity(+obaly), kružítko a podobné drobnosti mě stály 400,–
Učebnice (půjčení ve škole 120,–
Batoh jsem měla.
Učebnice co jsem neměla (angličtina, Angl. pracovní sešit+Němčina a pracovní sešit do němčiny)-
Aj: 375,–
Nj: (v Librexu jsou dost drahé, objednané je mám z aukra) 345,–
Celkem 1240Kč, snad je to správně..

Plus bych mohla připočítat čip na šatny+klíče, ale to je už celkem zanedbatelné.