L. da Vinci

Na koho se vztahuje dopravní značka „Stání pro invalidy“?

Jistě, je pro invalidy, ale ptám se: Může na takovém místě parkovat automobil s povolením ZTP, ale sám řidič není invalida, pouze doprovod? Může tedy tento řidič stát na takto označeném místě i přes to, že v autě nesedí žádný postižený spolujezdec? Příklad: Na parkoviště přijel řidič, šel si nakoupit, naložil nákup a odejel.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud invalidu s kartičkou a průkazem doprovází, tak tam stát může. Pokud jede sám nebo se zdravými spolupasažery, stát nemůže i když má v autě kartičku od invalidy.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Označení auta samolepkou ZTP nestačí. Pokud se někdo z posádky neprokáže průkazem ZTP, nebo ZTPP, je možno řidiče pokutovat-policie (případně nahlásit-občan).

cukrar

Musíte prokázat, že máte právní zájem na využití vyhrazeného parkoviště. Příklad, mám na vozidle značku ZTP, která je určena pro moji tchýni. Přijedu na vyhrazené místo, vystoupím a jdu pro tchýni, kterou vezu k lékaři. Toť správné využití.

Přijedu na vyhrazené místo, vystoupím a jdu za tchýni, zeptat se, jak bylo u lékaře.

Toť NEsprávné využití, za které může být sankce až 5000Kč.
Takže nikoliv, že musí být dotyčný vždy ve vozidle, ale nesmíte zneužít této výhody.

Váš případ je porušení předpisu.

Nahlásit jako občan můžete cokoliv komukoliv, ale není to nic platné.

Kura

Bohužel v naší pseudodemokracii se nedovoláte ani Policie.
Než se dostaví na parkoviště, kam je přivoláte, přestože vidíte poněkolikáté, že toto vozidlo řídí jasně zdravý člověk a vždy zastaví na místě pro invalidy a vždy vystoupí i nastoupí sám, tak než Policie zareaguje, tak má nakoupeno tak 200 – 500 lidí a Policie si potom pěkně podá vás, protože je voláte, aniž by něco a někoho našli. Pěkně si vás prolustrujou a ještě udělají ty ty ty, ať už je příště neotravujete.

redy

Drap promiň, vůbec mi neukázalo, že je tam odpověď.
🙂

redy

Smazala jsem ji:-)