Mirdas

Na koho se obrátit s nápadem ?

Teoreticky:
Máte dobrý nápad o kterém jste přesvědčeni že vám může hodně vydělat a i zaměstnat spousty lidí.
Ovšem máte " jen " ten nápad, žádné zkušenosti ani finance.
Koho oslovit s podílem na zisku aby celou věc uskutečnil a vás nevymazal a nezapřel jako původce myšlenky ?
Existuje něco důvěryhodného v Čechách ?

Odpovědi
huxa

Jistě. Nazývají se investoři.

anonym

…"žádné zkušenosti "…
V tom může být háček – třeba s nabytím zkušeností onen nápad ´vyšumí´…
😉
Jinak je otázkou, o co jde – něco lze patentovat (nebo jinak chránit podle ´autorského´ zákona), něco lze ochránit smlouvou.
A na koho se obrátit? – buďto na banku (která ´občas´ půjčí i pokud máš jen dobrý a dobře zpracovaný podnikatelský záměr) či investora (který hledá ´byznys´ – ať už z oboru nebo mimo něj).

Wang

Ten nápad by to chtělo nějak popsat, takže vytvořit nějaké podklady a ty si zaregistrovat u patentového úřadu nebo aspoň uschovat u notáře. I bez toho bude nutný připravit nějakou vizi pro investory. Začal bych zpracovávat ten nápad na papír a do nějakých plánů, schémat.

lota

Nápadů bývá mnoho, horší je je dovést do reality. Ale pomoct můžou investoři, hledají se třeba na netu.:-)

zjentek

svět je už plnej dobrejch nápadů ..teď by to už chtělo udělat něco pro lidi, něco takovýho už tady DLOUHO nebylo

anonym

Nápadolog? Vážněji: Není nic snazšího, než si nápad patentovat a pak se s ním můžete vesele šířit dle libosti…

RyuzakiKate

.. a řekneš nám ho? :P