hippeace

Na klávesnici pod F1 – F2 … máme písmenka ěščřžýáíé ale fungují jen na internetu ve writeru mi to píše čísla

jak to nastavit aby mi to psalo ěščřžýáíé i ve writeru?
Doplňuji:
mám nastavenou šeskou klavesnici

Nejlepší odpověď
chudst

Zkuste zmacknout pravy alt a shift – zmeni vam to klavesnici z anglicke na ceskou.

Pokud by vam to nahodou nefungovalo – ve W7: „Ovladaci panely/Oblast a jazyk – Klavesnice a jazyky – Zmenit klavesnici.“
Kliknete na „Pridat“ a pridate ceskou. Ale vzhledem k tomu, ze vam to jede na internetu, si myslim, ze to nebudete potrebovat, ze ceskou klavesnici nastavenou mate – obcasne programy ji ale prepinaji zpet na anglickou, proto zkuste onen shift+alt.

Doplnena: to predpokladam, ze mate. Ale mate ji nastavenou, i kdyz se vam spusti program? Zkusila jste ten alt+shift?
Doplňuji:
Děda Louna: hm, chudaku mamce se smeju, kdyz neumi rozlisit mezi levou a pravou, kdyz naviguje v aute a sam to neumim na klavesnici. Samozrejme, ze levy, dekuju za opraveni.

Další odpovědi
Děda Louda

Dovolím si opravit chudstovu odpověď:
K popsanému přepínání klávesnice je potřeba užít klávesové zkratky Levý Alt + Shift.