bolak

Na jakým principu funguje ta gólová technologie co byla na MS v Brazílii?

Vidí to třeba i aut, a nebo to dokáže posoudit jen góly?

Odpovědi
cochee

Technologie se jmenuje GLT (Goal-line Technology) a využívá podobný princip, jako z tenisu známé jestřábí oko (HawkEye). Kolem celého hřiště je rozmístěno 14 vysokorychlos­tních kamer a na každou bránu je namířeno 7 z nich. Speciální software téměř v reálném čase vyfiltrovává ze snímaného obrazu míč a vypočítává z něj souřadnice X, Y, Z v prostoru plus jeho rychlost, takže 4D model. Překročí-li míč celým objemem brankovou čáru, vyšle počítač za méně než 1 sekundu signál do speciálních „hodinek,“ které má sudí.

Zdroj: http://quality­.fifa.com/en/New­s/Goal-line-technology-in-the-spotlight-at-Maracana-/

bolak

cochee: takže je to něco jako triangulace? v tom případě by to auty tedy umět mohlo, nebo ne?

cochee

Ty vnitřní algoritmy toho softwaru nepochybně pracují s triangulacemi. Aut by to určitě umělo, ale když to má spotřebu 7 kamer na jednu lajnu dlouhou cca 7,3 m, taxi ani nedovedu představit, kolik by těch kamer muselo být (potažmo za kolik penízů) 🙂