zjentek

Na jakým principu funguje alkoholový zámek vozu?

Když ne já, tak libovolnej spolucestující či kolemjdoucí mně foukne do testeru u spínačky a já nastartuju a jedu? Nebo si k tomuto účelu raději pořídím nějakou „foukačku“, kterou si budu vozit s sebou, abych při každým startu nemusel olizovat nějaký „náhubky zapalování“? Nebo jsem celý princip špatně pochopil?

A není lepší takovou ZBYTEČNOST zrušit, než vznikne a jednoduše dále nepít za volantem?

Ježiši, k čemu bude komu dobrej TENHLE VYNÁLEZ? Nějaká další pozitiva a přínosy? Děkuji.

Odpovědi
Gestas

U autobusů Karosa s touto vymožeností se to prý dá obejít tím, že se nastartuje z motorového prostoru (ten zámek tam brání jen zapnutí startéru klíčkem, přičemž onen startér se dá spustit i tlačítkem u motoru).
Podle mě se to dá vypnout nějak přes diagnostiku.
Samozřejmě je to k ničemu, člověk, který má ve zvyku řídit opilý, si auto s tímto systémem nepořídí a odnese to slušný člověk, který chce někam dojet v krajní nouzi (to můžete jet opilý).