autacek

Na jakou vzdálenost je možné lidským uchem slyšet přijíždějící vlak?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží hodně na tlaku vzduchu a okolních poměrech. Ze zkušenosti vím, že je možé slyšet zahoukání vlaku až ve vzdálenosti 20 km

Další odpovědi
kurec

No jakmile zafouká dobře vítr a je noc kdy nikdo v okolí nedělá nějaký hluk tak já slyším vlaky které jsou vzdálené ode mě 4,8km

Dochy

To je různý. Záleží na konkrétním vlaku, okolních podmínkách (zejména hlukových), počasí, terénu, konkrétním uchu…
Dokázal jsem přeslechnout vlak přijíždějící na nádraží když byl asi 20m za mnou, přitom skvěle slyším vlak přijíždějící k sousední vlakové zastávce (cca 2km). Při vhodných podmínkách věřím že může být reálných třeba 10km (i když asi ne v ČR,na to tu máme příliš husto)