Pavlina.K

Na jakou/kterou vysokou školu, když mě baví jazyky, nevadí mi pracovat s lidmi a jsem společenská a přátelská?

Jsem ve druháku na gymnáziu a stále nevím kam jít. Nejdůležitějším předmětem je pro mě angličtina. V budoucnu bych chtěla dělat zřejmě něco s jazyky, ale láká mě i cestovat, a tak jsem přemýšlela nad cestovním ruchem, ačkoliv geografie neí mou silnou stránkou, jde mi spíše o ty jazyky. Bohužel se v tom moc nevyznám, a tak se ptám, na jakou vysokou školu (nejlépe v Brně) a jaký obor. Nevadí mi pracovat s lidmi, jsem společenská a přátelská. Taky co zahrnuje např. marketing cestovního ruchu a co by ze mě jednou mohlo být (čili jakou práci bych mohla vykonávat po vystudování). Prosím o radu někoho, kdo s tím má nějaké zkušenosti. Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Máš – vůči možnostem tohoto fóra – příliš ´široký´ dotaz…
😉
Jsi z Brna či okolí? – vyhledej si (k práci v cestovním ruchu je nutná určitá samostatnost 😉 dny otevřených dveří brněnských škol – a zajdi se kouknout a poptat přímo tam.
Jen – mám dojem, že lidí s tvým zájmem je už nyní příliš mnoho a nepříliš dobře se živí jako ´obyčejní´ průvodci…

Další odpovědi
Arne1

Pokud jenom jazyky, tak samozřejmě anglistika na MU. Ale myslím, že samotných angličtinářů je hodně, jenom angličtina pro uživení se nestačí. Pokud bys chtěla překládat, tak ti mohu z dobře informovaných kruhů říct, že překladatelů je hodně a ceny jsou hluboko pod limitem Jednoty tlumočníků a překladatelů. Pak ještě můžeš jít učit…
Takže to chce kombinovat angličtinu s jiným jazykem nebo s jiným oborem. Například něco na ekonomicko-správní fakultě.
Ty soukromé VŠ, co v Brně jsou – mám k nim nedůvěru.