fasik

Na jakou/kterou střední školu jít?

Ahoj chtěl bych se jen zeptat jaká střední škola by se ke mně hodila? Baví mě historie, rád předávám informace například o historii druhým lidem…, mám rád cestování… a například by mě i bavila archeologie jenže zkoušky a všechno tohle… je dost těžké takže archeologii nejspíše ne jelikož bych ji asi nedal…a turistický průvodce by mě možná bavil, ale to bych chtěl dělat jako takovou boční práci či nějaký koníček. Předem děkuji za odpověď 🙂

Odpovědi
Jiří Bohumil

Vyprofilovat se pro tato zaměření na střední škole, přímo, asi nepůjde. Nejspíš si udělat gymnázium a pak pedagogickou fakultu – učitel/profesor dějepis a zeměpis, případně filozofickou fakultu se zaměřením na archeologii.
A bez toho učení a zkoušek to asi půjde těžko.
Turistického průvodce můžeš dělat při jakémkoliv středoškolském vzdělání, po složení příslušných zkoušek pro danou tematiku a oblast.

anonym

Zkus to tady https://www.stred­niskoly.cz/sez­nam-oboru-podle-nazvu.html