Ver17109

Na jakou střední bych mohla jít? Nebo čemu bych se mohla přibližně věnovat?

Je mi 14 a tak je podle mě na místě, abych se zajímala víc o svoji budoucnost. Nejradši bych šla na gymnázium, ale chodím na základní školu v jednom městyse a tak mám strach, že bych to nezvládla. Ve škole mám nejradši dějepis, angličtinu, češtinu a tak. Přírodovědné předměty mi v celku jdou(teda aspoň se snažim), ale vůbec mě nebaví. Prosím alespoň o přibližnou radu, na co bych se měla zaměřit či na jaké zaměstnání se podívat.

Nejlepší odpověď
klumprt

Já myslím, že gymnázium je dobrá volba. Venkovská základka připraví na gymnázium žáka stejně dobře jako městská.
Pro gymnázium svědčí i tvůj psaný projev na velmi slušné úrovni. Což zdaleka není samozřejmostí ani u leckterých dospělých lidí.
Některá gymnázia nabízejí volbu větve humanitní nebo přírodovědné. Přičemž v obou jsou i předměty z druhé větve, ale více dotované jsou ty „správné“.Gymnázium je nejlepší přípravou na vysokou školu.
Jen si věř a zkus to. Když to nezkusíš, můžeš později litovat, žes propásla příležitost. Když ti to nevyjde, nemusíš litovat ničeho.

Další odpovědi
quentos

Budoucí povolání za Vás nikdo vybírat nebude, na to máme málo informací. Gymnázium je, když člověk ještě neví, co by, dobrá volba.