Avatar uživatele
Ver17109

Na jakou střední bych mohla jít? Nebo čemu bych se mohla přibližně věnovat?

Je mi 14 a tak je podle mě na místě, abych se zajímala víc o svoji budoucnost. Nejradši bych šla na gymnázium, ale chodím na základní školu v jednom městyse a tak mám strach, že bych to nezvládla. Ve škole mám nejradši dějepis, angličtinu, češtinu a tak. Přírodovědné předměty mi v celku jdou(teda aspoň se snažim), ale vůbec mě nebaví. Prosím alespoň o přibližnou radu, na co bych se měla zaměřit či na jaké zaměstnání se podívat.

Zajímavá 0 před 1954 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Já myslím, že gymnázium je dobrá volba. Venkovská základka připraví na gymnázium žáka stejně dobře jako městská.
Pro gymnázium svědčí i tvůj psaný projev na velmi slušné úrovni. Což zdaleka není samozřejmostí ani u leckterých dospělých lidí.
Některá gymnázia nabízejí volbu větve humanitní nebo přírodovědné. Přičemž v obou jsou i předměty z druhé větve, ale více dotované jsou ty „správné“.Gymnázium je nejlepší přípravou na vysokou školu.
Jen si věř a zkus to. Když to nezkusíš, můžeš později litovat, žes propásla příležitost. Když ti to nevyjde, nemusíš litovat ničeho.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Budoucí povolání za Vás nikdo vybírat nebude, na to máme málo informací. Gymnázium je, když člověk ještě neví, co by, dobrá volba.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek