na jakou školu mám jít ,když chci být moderátorkou ? např ( tel.novin ??)

ale nechce se mi zase se moc učit jako jít třeba na gympl .. prosím o rychlou odpověd děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

Včera vložená stejná otázka.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-skolu-si-vybrat-kdyz-chci-byt-novinarka-nebo-moderatorka-ale-na-gympl-se-mi-moc-nechce
Doplňuji:
Ještě dodám, že ideální je gymnázium a vysoká škola, obor žurnalistika.

Další odpovědi
Terryle

Ideální je gympl a potom žurnalistika na vysoké – Praha, Brno, Olomouc a myslím i Zlín.
Ten gympl není nutností, ale dost ti to usnadní. ke zkouškám je potřeba mít na dobré úrovni jeden cizí jazyk. Hlavně to ale chce mít hodně dobrou češtinu a jazykovej cit → je potřeba číst, číst a číst hlavně tištěný knihy.
A samozřejmě sledovat všeobecný dění – od politiky přes sport až po kulturu a mediální scénu, samozřejmě. Ideálně i občas zkusit napsat nějaký vlastní článek nebo komentář k aktuálnímu dění. Nemusí ti ho nutně otisknout, ale je fajn ho případně vzít s sebou k přijímačkám.

Ale pokud se Ti nechce učit, tak nevím, jestli pro Tebe bude vysoká…

Drap

Většina moderátorů má vysokou školu, většinou se jedná o novináře. Moderátoři pošasé potom meteorogové a podobně, Bez učwení to ale asi nepujde, Ten gympl by byl asi vhodný začátek, nebo i jiná škola humanitního zaměření

venkovan

Je to atraktivní povolání. To znamená velký tlak při výběru těch vyvolených, tak potom při práci být co nejlepší a taky si své pracovní místo udržet.
Uvědomuješ si toto pozadí této práce a nebo vidíš jen slávu na obrazovce a zdánlivě pohodlný život?

Džuls

Pochybujem, že ti bude stačiť gymnázium/stredná škola. Chce to ešte výšku s nejakým masmediálnym zameraním. Ak sa učiť nechceš, tak by si sa mala asi poobzerať po niečom inom. Väčšina moderátorov/re­daktorov má VŠ, niektorí vyštudovali napríklad rodný jazyk, alebo novinárčinu..... Nie je to len tak 🙂