Otazník123

Na jakou hodnotu hustit zimní pneumatiky na Fabii?

Fabia II, 1.6 combi, zimní pneu 175/65 R14" bohužel nemám tabulku na víčku od nádrže a na pneumatice je jen max. 300 kPa, mám nahuštěno na 2,5 Bar jízda je trochu tvrdší, nemají moc najeto proto se zatím nemůžu řídit podle sjíždění. Poradil by mi nějaký dobrák jaká je správná hodnota?

Nejlepší odpověď
Roman71

Chvilku mi to trvalo..
Ve zdroji je snímek té chybějící tabulky předepsaného huštění sice krapet nečitelný, ale pod ním jsou tabulky použitelných typů pneumatik včetně předepsaných tlaků 😉

Zdroj: http://www.pne­utlak.cz/skoda/fa­bia

Další odpovědi
Kepler

Mělo by se dodržovat správné huštění podle velkého TP. Je jiné pro přední a zadní nápravu. A je taky jiné podle dovolených rozměrů pneu. 2,5 bar pro přední nápravu Fabie se mi zdá trochu přes, ale není to moje zkušenost, ani neznám TP Fabie. Hodnota max 300 kPa je jen maximální doporučená od výrobce pneu.

Arne1

V TP jsem teda tento údaj ještě neviděl. Schválně jsem se teď do několika podíval a nikde to nebylo.
Ale bývá to nalepené na cedulce pod krytkou nádrže nebo na sloupku dveří u řidiče.

cukrar

já foukám všechny na 2,5atm.