dust8

Na jakém principu zabírá kinedryl a zabral by i na mořskou nemoc?

Nejlepší odpověď
annas

"Přípravek Kinedryl se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak, letadlo, loď). Na doporučení lékaře lze přípravek použít také při nevolnostech a závratích nejrůznějšího původu (při Meniérově nemoci). Používá se také při léčbě nevolnosti způsobené poruchou vestibulárního aparátu.!

Léčivými látkami jsou moxastini teoclas 25 mg a coffenium anhydricum 30 mg
Pomocnými látkami jsou monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, mastek a stearan vápenatý" atd.

více v odklazu

https://zdravi­.euro.cz/leky/ki­nedryl-pribalovy-letak/
--

„Princip:
Moxastin teoklát je sloučenina, která blokuje některé buněčné receptory pro histamin (jde tedy v podstatě o antihistaminikum) a tím snižuje pocity nevolnosti a pocity na zvracení. Moxastin teoklát má silné sedativní účinky, a proto je v preparátu přítomný kofein, aby tyto tlumivé účinky oslabil“ .

https://www.ste­fajir.cz/?q=ki­nedryl

Další odpovědi
zjentek

Slyšel jsem, že jeden z mála účinných léků na mořskou je POSTAFEN – bere se 1 hodinu předem jako prevence. Ale na to ses neptal. (;