nyjono

Na jakém principu probíhá spojení WatsUpp? Známý ho používá. Říká, že mu to nežere žádná data.

Dík.

Nejlepší odpověď
anonym

funguje to naprosto stejně jako jiné internetové komunikátory jako Viber, Skype, Telegram, Signal, Hangouts nebo třeba Facebook Messenger … zprávu/fotku/sou­bor/video prostě posíláte přes internet. Neplatíte tak za předražené smsky, ale je třeba mít v mobilu dostupné internetové připojení. A to buď placené od operátora ve formě nějakého limitovaného balíčku, nebo zdarma pomocí nejbližší dostupné WIFI.

Další odpovědi
klumprt

Píše se to WhatsApp a data to žere. Musí to žrát data, jinak to prostě nejde. Je ovšem možné, že při psaní pouhých textových zpráv je množství dat tak malé, že se dá říct, že to nežere téměř žádná data.

aliendrone

Na stejném jako u každé IM aplikace (Messenger nebo třeba dnes již zapomenuté ICQ).

Známý může mít pravdu – někteří operátoři/tarify neúčtují data pro instant messaging (obvykle právě pro FB Messenger), POKUD jde pouze o text (posílání souborů > fotky a videa už se myslím platí). Fakt je, že prostý text „sežere“ nulanulanic (v extrémních případech maximálně několik MB za měsíc, většina lidí se nedostane ani na jediný MB/měsíc), take i kdyby měl zpoplatněná data WhatsAppu, vůbec si toho nemusí všimnout.

WhatsApp byl můj milááášek kvůli velmi prostému pořizování fotek/videí a okamžitému přeposlání určenému kontaktu. Prostě vyfotím a ťuknu na „odeslat“ – zvládne i děcko. Někdy je jediné foto/video MNOHEM názornější a srozumitelnější, než stovky popisných slov. (Můžeš přidat i popisek, popřípadě doposlat text, např. „Co je to to červené?“)

NEJ NEJ BEST ovšem na „vocapu“ byl fakt, že byl bez reklam a nepatřil ani Googlu, Facebooku či Microsoftu, což už bohužel NEPLATÍ (zakoupil ho FB), takže šmírování, šmírování, šmírování ke kterému přibydou REKLAMY a zpoplatnění (to údajně jen pro firmy)… :( :( :(

nyjono

klumprt, vím, dík. Jen mi to h nějak vypadlo 😁

elkon

Asi tě vypadlo i A.

nyjono

A jóóó 😁 😁 😁