dust8

Na jakém principu fungují wifi hotspoty u chytrých telefonů?

Nejlepší odpověď
Edison

Stejně, jako jakékoli jiné. Je to prostě jen SW řešení vytvoření AP s jednoduchým routováním a jednoduchým DHCP a propojením na mobilní data.

Další odpovědi
Kazatel

Na softwarovém principu. Dosah je aso takový, jako je dosah telefonu ke klasické wifi.

Dochy

Není mi jasné co chceš vědět? Telefon je připojen přes mobilní síť na internet, WiFi stanice je stejně v každém chytrém mobilu, jen se vlastně spustí aplikace která se postará o správu připojených zařízení (šifrovaný protokol, hesla, DHCP server, NAT) – čímž realizuje WiFi základnu a provoz routuje přes mobilní síť dál do internetu jako svůj vlastní.

anonym

na principu WIFI AP/ROUTERU, prostě se sofwarový ovladač dočasně přepne do režimu routeru a přesměrovává všechny požadavky klientů k němu připojených na datové přípojení operátora.

dust8

Až jaký může být průměrně dosah?

Dochy

několik metrů… řádově 10 – záleží na konkrétním telefonu, jeho protějšku, vzájemném natočení a místních podmínkách.