Kelt

Na jakém principu fungují tyto hračky?

Vnuk dostal k narozeninám chodícího papouška, který zpívá a kromě toho opakuje to, co mu řeknete. Opakuje slovo od slova, ale mluví to výš než mluví člověk, který si s tím hraje. Jaký je zde princip a proč to není nastavené na stejnou frekvenci hlasu? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Na to stačí paměť a zkreslení nějakou syntézou v malém procesoru.

Další odpovědi
Dochy

Jedna z možností je že každou sekvenci kterou uslyší (v nejjednodušším případě za sekvenci může považovat nějaký usek detekovaného dostatečně hlasitého hluku) přehraje zrychleně. Druhá, trochu pokročilejší možnost je, že provede frekvenční analýzu, víceméně vyrobí něco na způsob mp3 (tam v principu nejsou zaznamenané konkrétní hodnoty původního signálu, ale informace o tom jaké frekvence a jak hlasitě v dané nahrávce zní) – a ty frekvence vynásobí třeba na dvojnásobek. Pak je může nechat hrát stejnou dobu jako byly v originálu ale na vyšší frekvenci.