dust8

Na jakém principu fungují rádiobudíky?

Tam se nastaví čas buzení a ono to pak začne hrát dle nastavené stanice? Je možné jej používat i jako přenosné rádio nebo se tam vždy musí prvně nastavit čas buzení, který je spojený s rádiem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, předvolíš si stanici a buzení si můžeš nastavit rádiem, nebo zvukovým signálem. Napájení je většinou ze sítě, ale předpokládám že jsou i modely na baterie. Funkce buzení a rádia jsou na sobě nezávislé.

Další odpovědi
anonym

Nelze říci, záleží jaký model jakého roku výroby. Ty starší radiobudíky byly samozřejmě primitivní rádia AM/FM která jen uměla v nastavený čas zapnout na poslední naladěné stanici protože ani neuměla sama od sebe přeladit na jinou … to ale neplatí dnes kdy máme radiobudíky i s podporou digitálního vysílání DAB či s podpoorou internetového streamování spotify/google­music, apod. tam už si dokonce můžeš nastavit i to že ráno tě má budit pozitivní hudbou večer pak uspávat hudbou s klidnějším tempem, o čemž by si staré tranďáky mohly nechat jen zdát … dnes už je to docela běžná dovednost. Totéž si samozřejmě můžeš stáhnout i jako aplikaci pro mobilní telefon a ani kvůli tomu nemusíš žádný budík kupovat…