bolak

Na jakém principu fungují léky, které snižují propustnost cév?

A je možné si takovými léky nějak uškodit, kdyby je bral někdo například dlouhodobě nebo kdyby užíval několikrát vyšší dávku, než je doporučena?

Odpovědi
Pájo

Snižují patologicky zvýšenou cévní i buněčnou permeabilitu (propustnost), redukují cévní fragilitu (křehkost), zvyšuje kapilární rezistenci (odolnost, odpor cév), působí antiedematózně (proti otoku); zvyšuje snížený žilní návrat (k srdci), zlepšuje periferní prokrvení, především mikrocirkulaci a tkáňovou trofiku (funkce nervových vláken regulující výživu a přeměnu látek tkání).

Tyto léky se berou většinou dlouhodobě, vyšší dávku, než je výrobcem doporučena, můžete užívat na doporučení ošetřujícího lékaře.