PlayStationa

Na jakém principu fungují akumulační kamna?

Nejlepší odpověď
anonym

Akumulační kamna mají nějakou ´vložku´, která se nahřeje (naakumuluje teplo) v době, kdy se kamna nahřívají – a poté dokáží toto teplo dlouhou dobu uvolňovat do místnosti (aniž kamna potřebují energii).
Asi nejznámějšími kamny tohoto typu jsou elektrické „akumulačky“ – nahřívají se (spotřebovávají energii z el. sítě) v době levné sazby elektřiny, ale dokáží hřát celý den.
Ale existují taková i mnohem starší akumulační kamna – kachlová pec. K nahřátí slouží oheň v době, kdy se topí – ale i po vyhasnutí topeniště kamna hřejí dál, předávají energii ´nastřádanou´ ve hmotě hlíny a cihel uvnitř kamen a kachlí na jejich povrchu.

Další odpovědi
cukrar

Jak které, kvalitně to popsal kolega mowla.
Jiní napíšou nesmysl, že je tam izolant. Izolant přeci izoluje, nikoliv akumuluje.
Vetšinou se používá těžká hmota, která hodně vede teplo, beton, keramika šamot a podobně.

Dochy

Ještě doplním k těm akumulačkám: Akumulují zpravidla na „noční“ proud. Pokud je třeba topit, zapíná se ventilátor, který skrz ty nahřáté desky žene vzduch z místnosti.

LubosHa

Naakumulují teplo (jsou tam izolanty) a pak, když je třeba, tak ho hřejí. Víc najdete třeba ve zdroji.

Zdroj: http://www.to­penilevne.cz/sti­ebel-eltron-ets-200-akumulacni-kamna-p4331/

anonym

Zde si to přečti : http://www.ener­getickyporadce­.cz/cs/uspory-energie/vytape­ni/akumulacni-vytapeni/

Jakub Tlapal

Akumulační kamna mohou být buď na elektriku, nebo na dřevo. My máme akumulační kamna na dřevo Norsk Kleber https://www.fla­men.cz/product-brands/norsk-kleber/ a jsem s nimi spokojený. Největší výhoda oproti klasickým krbovým kamnům je ta, že se ohřívá nádrž s vodou, ze které se pak teplo postupně uvolňuje, takže nemusíme pořád topit a stejně je tu teplo. Jakmile se přestane topit v krbovkách, tak je doma zima.