Na jakém principu funguje scientologický program Narconon?

Nejlepší odpověď
annas

"Program rehabilitace závislostí na drogách a alkoholu Narconon (což znamená „no narcotics“ = bez narkotik) je k dispozici všem, kdo chtějí skoncovat se závislostí a vést produktivní život bez drog.

„Součásti programu: odvykání bez použití drog a léků, Detoxifikace pro nový život a dovedností pro život s názornými obrázky o Detoxifikaci pro nový život a různých rehabilitačních center poskytující představu o rozsahu působení Narcononu na celém světě, včetně nových modelových kontinentálních center Narcononu, která jsou připravena poskytovat rehabilitační program a zároveň vzdělání a praxi specialistům na drogovou rehabilitaci. “

více v odkazu
https://www.nar­conon.org/cs/a­bout-narconon/saving-lives-from-drugs.html

Když kliknete vpravo dole, dovíte se mnohem vícc informací.

Další odpovědi
marci1

"Základem je PURIFIKAČNÍ PROCES
Je součástí aktivit Narcononu.

Jde o předávkování hlavně vitaminem B3 (Niacin), kde je běžná DDD (doporučená denní dávka) 18 mg/den a při Purifu se bere postupně od 100 mg až do tisíců miligramů (někdo končí na 3000 mg někdo až na 5000 mg).

Scientologové věří, že zčervenání, které nastane po požití Niacinu a při pobytu v sauně, tak že je znakem odplavování jedů z těla. Možná se ale jedná o pouhé vyplavování histaminu z těla a to, že člověk pak už ani při vyšších dávkách nečervená je právě proto, že už v těle není žádný histamin, který by zčervenání způsobil.

Proces trvá obvykle 1–4 týdny a během nich denně pacient bere vysoké dávky Niacinu a dalších vitamínů, 20 minut běhá (aby se látky dostaly do krevního oběhu) a pak je 3,5 až 4 hodiny v sauně. A to každý den až do skončení procesu.

Scientologové věří, že pak budou snáze dosahovat vyšších duchovních stavů." 🙂

http://www.r-factor.cz/nar­conon.htm#purif