Elk

Na jakém principu funguje qiuck charge, nebo fast charge?

Nejlepší odpověď
anonym

Klíčovou myšlenkou je nabíjet rychleji do okamžiku stavu nasycení (cca 60%) a pomaleji pak dobít zbylých 40% aby nedošlo k poškození baterie. Nabíječky tedy mají schopnost přepínat napětí, kterými dobíjí v závislosti na požadavcích řídícího okruhu nabíjení uvnitř telefonu.

Čím přesněji dokáže nabíječka vyhovět požadavkům na dobíjecí napětí, tím je efektivnější, a v tom jsou právě rozdíly mezi jednotlivými verzemi QuickCharge, verze 3 dokáže vyhovět pořadavku na libovolné napětí mezi 3,2 až 20V po krocích 0,2V, zatímco starší verze 1.0 a 2.0 měly tyto rozestupy podstaně větší a efektivita tím nebyla úplně ideální, přesto že byla pochopitelně vyšší než u nejstarších nabíječek které bobíjí vždy stejným a neměnným napětím…

Článek: „Jak fungují rychlonabíječky?“ (svetandroida.cz)
https://www.sve­tandroida.cz/jak-funguji-rychlonabijecky-201605/

orestez

Aha.