Nitrol

Na jakém principu funguje LCD monitor?

Ahojte, zajímalo by mě jakým stylem (na jakém principu) funguje LCD monitor. Když si vlastně uvědomíme že je zde třeba rozlišení 1024×786 pixelů, tak upřímně připadá mi neuvěřitelné co člověk dokázal za 100 let. Proto se ptám na jakém principu funguje LCD monitor, jak je řešeno to že každý pixel umí asi 16*10(6) barev a celkově dokáží udělat neuvěřitelné obrázky? :) Předem dík za odpovědi ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Třeba tady – http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/vi­ew/523-displej-z-kapalnych-krystalu-lcd – máš popis jednoduše popsán…