Na jakém principu funguje, když ve filmu někdo zazvoní a domácí přijde ke schodům a zatáhne páku a ty dveře se otevřou?

Ani ty schody nemusí scházet dolů když žije ve druhém patře a vidí jak dveře odemknou/otevřou. Jak je to propojeno?

Nepamatuji si již název filmu, ale myslím, že jsem to zahlíd snad i ve dvou různých filmech.

Odpovědi
dubraro

Asi je tam nějaký mechanismus, systém pák a táhel, které dveře otevřou. Dnes se to dělá elektricky.