dust8

Na jakém principu funguje hřebíková bomba?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kromě výbušniny jsou v plášti bomby i hřebíky nebo jiné kovové předměty. V podstatě jakékoliv, přiměřené velikosti. Větší část smrtících účinků přebírají právě tyto předměty, které letí do všech stran větší rychlostí, než má vystřelená kulka.

Další odpovědi
Dochy

Běžná „průmyslová“ bomba proti živé síle (pokud se nepředpokládá požadavek na ochranu „uživatele“ má obal uzpůsobený tak, aby se při výbuchu nálože v něm obsažené, rozpadl na střepiny, které zraňují lidi i ve větší vzdálenosti od výbuchu. Hřebíková bomba je amatérská či provizorní bomba, kde účinek profesionálního obalu převezme jakýkoli dostupný bordel vhodné tvrdosti a hmotnosti (například dobře dostupné hřebíky) zamíchaný přímo do výbušného materiálu. Bez toho by ta bomba byla zraňující jen svým výbuchem, při normální velikosti jen na několik málo metrů.

elkon

No hádej, když je hřebíková, co z toho asi létá…knoflíky to nebudou.

Dochy

Kepler: Zpravidla bych očekával menší rychlost než u vystřelené kulky a i při vyšší počáteční rychlosti nižší účinný dosah (nevhodný tvar projektilu, projektil není usměrněn hlavní, atd… Samozřejmě celkový účinek může být značný kvůli velkému množství „projektilů“