dust8

Na jakém principu funguje čtyřsměnný provoz a kde se s ním lze setkat?

Nejlepší odpověď
Drap

Celá řada firem v něm pracuje. Zavádí se tam, kde se pracuje nepřetržitě. Většinou a dny práce po 12 hodinách a 4 dny volno. Jsou 4 směny A a 2 směna se střídá tak, že například 1 směna pracuje od 6 do 8 hodin. V 18 hodin nastoupí 2 směna. Takto pracují 4 dny. Po 4 dnech je vystřídá 3 a 4 směna a 1 a 2 mají 4 dny volno. Vychází tam většinou za měsíc dva pracovní víkendy.

Další odpovědi
Mp2

Čtyřsměnný provoz je to nejhorší…

Dám příklad…
Začíná pracovní týden ve strojírenské firmě…
Délá se na velkých zakázkách, které trvaji třeba 3–4 dny..
A tedy NELZE aby jeden zaméstnanec na zakázce začal pracovat a pote ji dokončoval.. Mezi 4 lidmi nefunguje spravne předavani směn..
Ve 2sménném provozu to jde nejlépe..

Pondélí:

  1. Zaměstnanec – 6–18h
  2. Zaměstnanec – 18–6h

Úterý:
3.zaměstnanec – 6–18h
4.zaméstnanec – 18–6h

No a ve středu zase přijde zanéstnanec, který na zakázce začinal pracovat… A dostane informace z třetí ruky…
To prosté nelze…

Je to trapný způsob uspor.. Radéji ať firma koupi další stroj ..