Kepler

Na jakém principu funguje chemické WC?

Jak se likviduje nashromážděný obsah?
Doplněno: jedná se mi hlavně o tu chemickou stránku věci

Nejlepší odpověď
annas

".Jak funguje chemické wc?
Chemické WC funguje na určitých principech a funkcích, nejjednodušší dělení je na toalety pevně zabudované (např. v karavanech) a přenosné.

Celé zařízení se zpravidla skládá ze dvou částí – nádrží, jedna z nich skladuje odpad a druhá oplachovou vodu, kam bývá přidáván také speciální saponát. V odpadní části dochází k rozkladu fekálií a jejich skladování. Aby však vše fungovalo, jak má, musí být před použitím do této části nalita rozkládací chemická složka, a to ve správném poměru chemikálie versus voda. Takto jsou nastartovány prvotní chemické reakce, důležité k samotné činnosti a použití chemické toalety. atd.

https://www.sta­vebni-vzdelani.cz/fun­govani-chemickeho-wc/

Více v diskuzi

"Princip je asi takový: do dolní nádoby se nalije trocha vody a tekutina, která výkaly rozkládá. horní část obsahuje zásobník na vodu.po každé potřebě se několikerým zmačknutím spláchne -lze do ní přidat vůni. Nesmí se tam používat normální WC papír, ale jen speciální pro tyto účely (špatně se rozkládá).
Po naplnění se má počkat alespoň týden. vznikne řídká kaše, která se dobře vylévá. Vypláchnout a cyklus opakovat. Při permanentním využití se naplní asi za jeden týden atd.
http://baby-cafe.cz/forum/dis­kuse/32/11761

Další odpovědi
mosoj

Chemická stránka není žádná. Jedná se o biochemický proces, stejný jako v čistírnách odpadních vod či domácích septicích.
Přidávají se bakterie a enzymy, které urychlují rozklad organické hmoty obsažené ve fekáliích za vzniku vody a CO2. Pak se to všechno vyleje do odpadu a WC se vydesinfikuje.

https://www.bak­toma.cz/rady-a-tipy/rozklad-organickych-odpadu-obecny-uvod/

JájsemRaibek

Zde je to krásně popsáno:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LJn_9NfgDXM

Emefej

První chemická WC se začala používat v dopravních letadlech, tam žádný rozklad neprobíhá, naopak přídavkem chemikálii (obvykle ketonů a aldehydů) dochází ke konzervaci a desinfekci výkalů, které se potom vylévají do odpadu.

Kepler

Matláma patláma je to, co předchází použití WC, mně zajímá, co se děje po tom koncovém „žbluch“. Tomu já říkám grande finále. 🙂