dust8

Na jakém konkrétním principu funguje přípravek proti pocení Driclor?

Nejlepší odpověď
annas

Dovíte se nejen o nezávadnosti, ale i fungování přípravku.

"Vyjádření ministerstva zdravotnictví k nezávadnosti Dricloru

MZ ČR nemá informace, zda byl přípravek Driclor testován v České republice. Výše uvedená legislativa nevyžaduje testování kosmetických prostředků v každé zemi EU, kde je výrobek prodáván. Stejně tak i oznámení o uvedení konkrétního kosmetického prostředku na trh (notifikace) se provádí pouze u jeho prvního uvedení na trh EU.

Ale neměl by být závadný, i když obsahuje komplexní sloučeninu hliníku a zirkonia, která je povolena pro antiperspiranty, proniká do ústí potní žlázy a navozuje dočasné a omezené zúžení jejího vývodu, čímž dochází k omezení pocení, ale do hlubších vrstev přes dno potní žlázy neproniká. Důvodem je především relativně velká molekula této komplexní sloučeniny, což neumožňuje průnik sloučeniny přes laminu basalis, tj. bazální membránu kůže nebo dna potní žlázy. Rovněž vylučování potu směrem na povrch pokožky není zcela blokováno.

Pocení neslouží u člověka k vylučování „toxinů“, jak je někdy nesprávně uváděno, ale především jako jeden z nástrojů pro termoregulaci. Kromě této úlohy zajišťuje vylučovaný pot spolu s produkty mazových žláz tvorbu ochranného hydrolipidického filmu (tenkého povlaku) na povrchu kůže, který má kyselé pH a chrání (do určité míry) kůži před napadením mikroby.

Žádná odborná literatura neprokazuje kauzální souvislost mezi používáním antiperspirantů a karcinomem prsu, navíc z anatomického hlediska odvod mízy z oblasti axily a prsní žlázy probíhá odděleně. Možná souvislost Alzheimerovy choroby s vysokým příjmem hliníku (např. z hliníkových uzávěrů limonád) byla v minulosti zmiňována pouze v případě požití hliníku, což není případ antiperspirantů, které jsou aplikovány na kůži a nejsou určeny k požití. Navíc tato souvislost nebyla s konečnou platností prokázána. Antiperspiranty, které obsahují povolenou sloučeninu hliníku uvedenou ve vyhlášce o kosmetických prostředcích, lze proto považovat za zcela bezpečné kosmetické prostředky." atd.

Více v odkazu.

https://driclor­.eu/driclor-nazor-lekare