dust8

Na jakém fyzikálním principu funguje zvon na čištění odpadu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Prostý přetlak vzduchu. Stlačením zvonu vznikne tlakový ráz a uvolní usazené nečistoty.

Další odpovědi
Alesh

Mění tlak, ne? Podtlak vs. přetlak.

Midoc

Po přiložení a stisknutí vytváří tlak na vodu. Když ho někdo přidrží rukou dole a táhne směrem na horu, tak vytváří i podtlak. Používá se s polečně s vodou. Pomůže jen při malém ucpání odpadu.

Dochy

Ano, způsobíš tlakové rázy oběma směry, tím s trochou štěstí i zacloumáš případnou bordelnatou zátkou v odpadu a s velkou dávkou štěstí se Ti ji podaří uvolnit/roztrhat takže pak spořádaně odteče s běžnou vodou. Na kraťasy hozené a spláchnuté děckem do záchodu to moc nefunguje, ty vytáhne až spirála s háčkem 😉 (s trochou štěstí)

paul1

Poslední dva dny jsem s odpadem kuchyňského dřezu pomocí zvonu zápasil. Přidával jsem i hydroxid sodný střídavě s octem a studenou i horkou vodou. Nic moc to nepomáhalo. Už se nám něco podobného stalo asi před 10 lety a nakonec pomohla jen hadice strčená do odpadu (po odmontování sifonu) a tlakovou vodou se špunt uvolnil a odplaval do čističky 🙂. Tak tento způsob jsme použili i včera a pomohlo to. Po předcházejících zkušenostech čas od času jsme hydroxid do odpadu dávali, ale i tak se to časem ucpalo. Takže teď máme na čas pokoj (aspoň doufáme).

Emefej

Funguje na principu Pascalova zákona.