Werwolfo

Na jakém boku je zdravější spát?

je to o taky o zvyku?

Nejlepší odpověď
annas

Optimální poloha při spánku je individuální – odpověď lékaře

Poloha na zádech je nevhodná pro ty, které trápí chrápání a spánková apnoe. Nejideálnější je spaní na boku, kdy jsou dýchací cesty uvolněné. Spánek na levém bohu je odborníky doporučován, protože se při něm zmírňují problémy s pálením žáhy, zatímco spaní na pravém boku tyto potíže zhoršuje. Poloha na levém boku je doporučována také těhotným ženám, krev při ní lépe proudí do srdce, což je pro matku a její miminko velice důležité.

Jestliže však vaše spánková poloha neodpovídá doporučovaným, není třeba ji okamžitě měnit. Nemáte-li zdravotní komplikace, které spánková poloha může přinášet nebo zhoršovat, ráno se cítíte dobře vyspaní a plni energie, vaše pozice ve spánku je pro vás nejlepší.

http://www.to­plekar.cz/archiv-clanku/jaka-poloha-pro-spani-je-nejlepsi.html

Další odpovědi
fcoop

Boků je opravdu hodně. Není to až zas tak dlouho,co jsme měli po boku Sovětský Svaz. Vzpomínáte? Byla to taková mírová hráz. Velmi praktické.
Atd.
Takže se domnívám,že vůbec nejzdravější je spát na svém boku. Pravý,nebo levý – ono je to šumafuk – kdyby ne,tělo to dá najevo.