mv100

Na jakého úředníka mám směřovat svou žádost o informace?

Potřeboval bych zjistit text jednoho usnesení rady našeho kraje, ale nevím, na koho mám svůj dotaz směřovat – na dotyčného radního, tiskovou mluvčí nebo někoho úplně jiného?

Odpovědi
Pepa25

Pokud potřebuji informace z úřadu, vidím to obvykle na dva kroky:

  1. prohledal bych web – hodně věcí jako právě usnesení jsou takto přístupná. Pokud to nemohu najít, zavolal bych na kontaktní telefon – obvykle uvedený někde dole na webu (navštívil bych informace na úřadě) s dotazem nemohu na webu najít to a to … buď mě nanavigují nebo přepojí nebo odkážou na to, podat si oficiální žádost o informace (viz další krok)
  2. žádost o poskytnutí informací podle zákona č. 106/1999 – adresuje se prostě na úřad (podatelnu), musí mít příslušné náležitosti

anonym

Každý KÚ má nějaký kontaktní mail ( http://www.stat­nisprava.cz/rstsp/re­dakce.nsf/i/kra­je_okresy_obce ), takže žádost napiš tam – on se ti někdo ozve.
😉

setapouch

Na jakehokoli, i kdyz se vetsinou vymlouvaji, maji povinnost predat vec spravnemu adresatovi.

ivzez

Tipy, kam napsat už jste dostal.
Já Vám navrhnu před hledáním kontaktu projít úřední desku kraje,
jehož usnesení Vás zajímá. Usnesení lze často najít na webech úřadů.