dust8

Na jaké nejvyšší hoře či místě jste kdy byli?

Já na Snežce. (1602 metrů myslím)

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vlastně ani nevím. Snad jen to, že dnešní dopravní letadla létají běžně kolem 10km výšky. Na Sněžce jsem byl také, šel jsem pěškobusem z Růžové hory, bo jsem zlobil a vati se rozhodl mi dát lekci, tož žádná lanovka. Bylo mi asi 7let, celkem jsem si mákl tak, že si to pamatuji DODNES. ;) :D :D

Další odpovědi
marci1

Mám ráda naše české a moravské hory. Na Praděd nahoru pěšky a dolů na koloběžce! Super. 🙂
"Na Pradědu vysokém 1492 metrů (čistá, krásná a klidná krajina). Staří Slované říkali hoře Stará vatra, koncem 14. století se nazývala Keilichtská Sněžná hora. Posléze byla nazývána Klínovcová hora a Niská Sněžka. Až v 19. století získala po Pradědovi, legendárním ochránci Jeseníků, jméno Altvater, což byl základ pro české jméno Praděd. Turistická oblast okolo Pradědu je širokou veřejností označována za „Moravský ledovec“, a to díky dobrým sněhovým podmínkám po celou zimu, jež jsou celorepublikový unikát. Už na začátku 19. století stávala na jeho vrcholu chýše, která sloužila jako útulek v nepříznivém počasí. Později zde byla turisty postavena jednoduchá budova, která však nestačila stále stoupajícímu počtu návštěvníků.
„Nahoru pěšky, dolů na kolobce.“
Na Pradědu je možnost zapůjčení koloběžky značky Woox. Vyšlápněte si na Praděd a zpět využijte této zajímavé služby. Čeká na vás sjezd 3,2 km malebným prostředím CHKO Jeseníky.
http://touris­m.zabreh.cz/tu­risticky-servis/tipy-na-vylet/tipy-na-vylet-autem/praded/

Kelt

Tak u mně si přidej ještě 1000 m. Lomnický štít 2634 m, ale dovezla mne tam lanovka. Ale dcera byla ještě výš. Pico de Teide na Tenerife 3718 m. No a letěl jsem nad Alpami.

klumprt

Myslím, že Passo dello Stelvio – 2758 m n. m. Na motorce.
Kam jsem vylezl nejvýš pěšky, bez lanovky, tak to byl asi Chopok – 2024 m n.m.
Na Sněžce jsem byl jednou a taky bez lanovky.

anonym

Galdhøpiggen (Norsko) – 2686 m.n.m.

Kepler

Čierny štít v Tatrách, něco přes 2400 m, zato na horolezeckém laně. Jinak asi 10 km v éru.

zbyndo

Gerlachovský štít,je ešte o 2 m vyšší než Lomnický,mal som 16, výstup po vlastných.Nadhera,

dudu

Zajímavostí na našem putování po kopcích Evropy je, že na všechna místa jsme dojeli autobusem. Grossglockner Hochalpenstrasse s nejvyšším bodem 2504m/n., pohoří Taurus v Turecku /1804m/n/., a pod vrcholky pohoří Olymp v Řecku jsme parkovali cca v 1600 metrech.