noen

Na jaké dávky mám nárok?

Zdravím,jsem v pracovním poměru na dobu neurčitou,zaměs­tnaná 4 roky,nyní v pracovní neschopnosti.V 11/10 bych měla porodit.Jsem svobodná,trvalý pobyt zatím u rodičů,ale budu si jej měnit na byt,který jsem koupila (hypotéka).Zajímá mne na jaké dávky mám nárok jako svobodná matka,otec dítěte pracuje za minimální mzdu a bydlí u svého bratra.V jaké výši bych mohla získat dávky,příspěvky apod.Jak a kdy o ně zažádat?Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
panenka

Jako svobodná matka máte nárok na přídavky,na sociální příspěvek,a pokud jste koupila hypotéku tak na příspěvek na bydlení.Tohle vše si můžete vyřídit ve vašém městě na sociálním odboru
Zde v odkaze vám posílám kalkulačku kde si můžete spočítat kolik budete pobírat

Zdroj: http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/pridavky-na-dite/