JájsemRaibek

Na jaká vozidla se vztahuje značka B4 – zákaz vjezdu nákladních vozidel?

Konkrétně se mi jedná o traktor.

Nejlepší odpověď
jáára

Tam nemůžeš ani s dodávkou (podívej se do ORV co tam je za typ vozidla). Traktor je traktor. Ten může.

Další odpovědi
Alesh

Máš podle mě tyto tři značky, které se problematiky náklaďák-traktor týkají nebo mohou týkat:
https://www.za­kruta.cz/doprav­ni-znaceni/zakazove-dopravni-znacky/b4/zakaz-vjezdu-nakladnich-automobilu/
https://www.za­kruta.cz/doprav­ni-znaceni/zakazove-dopravni-znacky/b6/zakaz-vjezdu-traktoru/
https://www.za­kruta.cz/doprav­ni-znaceni/zakazove-dopravni-znacky/b12/zakaz-vjezdu-vyznacenych-vozidel/
I z popisu té první (B4) je jasné, že se traktorů netýká. Pro traktory existuje vlastní zákazová značka (B6), čili by tam museli dát obě dvě. Anebo to mohou případně řešit tak, že by použili tu třetí značku (B12) a dali tak náklaďák a traktor. Čili pokud tak je pouze B4, pak tam s traktorem nepochybně můžeš.

Kepler

Myslím, že kritériem je hmotnost jakéhokoliv vozidla nebo soupravy nad 3,5 t, ale ruku do ohně za to nedám.

autacek

Na to není tak jednoduché odpovědět, nejlépe by bylo podívat se přímo do zákona. Každopádně problém vidím v tom, že za tuto značku nemohou ani tahače, třeba přívěsu, tak že asi tak.

Analogicky, že zde není nakreslena ikona traktoru, na značce zákaz předjíždění náklaďáky jsou třeba taky vyobrazen osobák a náklaďák a čekal bys že tam může předjíždět traktor?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Voton

Pozor na auta, co jsou N1 v techničáku – mohou mít mříč vyndanou, ale pokud je v TP uvedeno, že jde o N1 (malý náklaďák) a ne M1 (osobák), můžou vznikat problémy. Týkalo se to i třeba Oktávek apod., které se kdysi kupovali jako N1 kvůli odpočtu DPH. Podrobně popsáno tu: https://voton­.cz/informace/vo­ton-magazin/serial-technicka-prihlaseni-a-jine-uradovani/uskali-provozovani-aut-kategorie-n1-jakozto-m1

Dochy

Kepler – kdysi se značka zákaz vjezdu nákl. aut vztahovala na nákladní nad 3,5 t, Teď pokud se nemýlím se vztahuje na všechny auta co mají v TP uvedeno, že jsou nákladní. Teoreticky já s Partnerem přestavěným na nákladní (tj. má za zadníma sedačkama mříž a v TP uvedeno „nákladní“ do zákazu nesmím. Zatím mně kvůli tomu ještě nikdo nezastavil – ono to na něm zvenku naštěstí není vidět a já většinou jezdím relativně slušně.