Avatar uživatele
zjentek

Na jak dlouhou dobu je nutné vystavit matraci, peřinu a polštáře mrazu –10°C, aby s jistotou zahynuli všichni roztoči?

Marci>>> a proč 24 hodin? To jsou ti roztoči fakt tak odolní? na mrazák se mně matrace nevejde, ani peřina, ale nešlo by to venku při těch mínus deseti přecijen rychleji? Přece za 24 hodin nahatý venku pomřeme i my, natož roztoč, ne? Snažím se použít selský mozek, ale správná doba na zahubení rozčočů v –10C mě jaksi nenapadá. Řekněme hoďku? Co myslíš? Myslí někdo? Ještě někdo? To by bylo fajn..

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1190 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Alespoň na 24 hodin. 🙂

https://www.py­lovasluzba.cz/jak-zamezit-sireni-roztocu

Na doplnění otázky ti neodpovím, jelikož mi to není známo. Všude se uvádí jen mráz ( tj teplota pod 0°, čili pod bodem mrazu). 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Nesmlouvej s přírodou, ta se nedá podplatit. A co takhle vysoká teplota? Pořídit si vyvíječ páry a tapety lezou dolů. Třeba by to ty roztoče taky potěšilo. Tady by hodinka stačila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
cochee

Zde ti selský mozek bude celkem prd platný, příroda má „svoji hlavu“ – viz třeba mikroorganismy žijící v hlubokomořských vývěrech horké vody, kde je teplota poměrně vysoko nad 100°C díky vysokému tlaku vodního sloupce – jak toto zdůvodňuje či vysvětluje selský mozek?

před 1190 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nojono… roztoč venku v mínus desíti živej déle jak hodinu… to ani selský rozum nebere. Ale pořád existuje možnost odkazu Marci prostě a jednoduše nevěřit a věřit, že za hodinu roztoči prostě zdechnou a je po nich. Myslel jsem, že to tady ještě někdo uvidí podobně.

před 1190 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Já taky vydržím venku 24 hodin i za většího mrazu. Roztoči mají jen jiné metody. Ta drobná zvířátka jsou hodně odolná, jinak by venku nepřečkal zimu žádný hmyz.

před 1190 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek