postcd

Na jak dlouho se zapouzdří paraziti?

Lidské tělo i tělo zvířecí může obsahovat různé parazity, například známé škrkavky, roupy, tasemnice atd. Mnoho z nich by se mělo umět zapouzdřit, nebo naklást vajíčka atd. které vydrží v tkáni dlouhou dobu nečinné a v ideálních podmínkách se vylíhnou a opět vyrostou – pokud to chápu správně.

Chci se tedy zeptat jak dlouho vydrží zapouzdření nebo tak. Po jak dlouhou dobu je např. třeba držet dietu. U každého druhu je to určitě jiné..

Nejlepší odpověď
mosoj

No tak nedávno jsem se léčil na toxokarozu ( škrkavky psí). Mohu vyprávět. Je to druh od druhu. Parazit se zacystuje kdekoliv v těle a může tam vydržet i mnoho let. Většinou ale škodí a ohrožuje tě na životě, jednak tím že poškozuje orgány a jednak tím že uvolňuje látky tělu škodlivé.
Konkrétně škrkavky v lidském těle nedorůstají do dospělého jedince, takže ty již po nákaze infekční nemůžeš být, proto se to nazývá larvární toxokaroza.
Larvy mají schopnost dostat se skrz tkáň střeva do krevního oběhu a usadit se kdekoliv v těle. Většinou v játrech ( orgánová forma), v plicích ( plicní forma) v očích ( můžeš oslepnout) nebo i v mozku. Dieta ti nepomůže . Pouze lék zvaný albendazol, který se ale do republiky běžně nedováží a je to dryják na játra. Nemáš ale jinou možnost. Jak jsem dopadl ještě nevím. V září půjdu na test protilátek, pak se uvidí. Lékaři o parazitech neví téměř nic ! a nemáš šanci jak jak je přinutit aby ti test na parazity nachali udělat !!
Stejné vlastnosti ale ještě horší dopady má echinokok ( malá tasemnice). Pokud ji máš v těle, může být v těle i 15 let a pak je to bývá i smrtelné.
Dokud jsou paraziti pouze ve střevech není problém je zahubit ( mebendazol). Problém nastává když se dostanou do těla !
Mezi parazity se počítají i chlamydie atd.....

postcd

děkuji, tady spoustu „babských rad“ jak na parazity: http://ceskefo­rum.com/viewto­pic.php?f=100&t­=4100