Kelt

Na jak dlouho se vztahuje mlčenlivost a na kom, čem to závisí?

Tak jsem se díval na pár detektivek, kriminálek a vždy tam říká někdo z Policie, nebo Bezpečnosti tomu, kdo byl u nich, nebo když se někoho něco ptali, asi toto. "A o návštěvě policie nesmíte nikomu nic říct, ani co jsme se vás ptali. "
Nepamatuji si přesnou formulaci. Ale jak dlouho takový zákaz mluvení platí? Po dobu vyšetřování, nebo jak dlouho? Je pro to nějaké pravidlo? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Taková věc se běžně podepisuje a nejen u policie, ale i ve firmách a ve státních službách. Doba platí tak jak je ujednáno.

elkon

Není to zákaz mluvení, ale zákaz vynášení (sdělování) určitých informací. Nedodržení znamená porušení pracovní kázně a možnou okamžitou výpověď, někdy i trestní stíhání (podle závažnosti).

Pepa25

Filmové zpracování bych nebral jako bernou minci 😉 Navíc by bylo od policie dost netaktické spoléhat na to, že svědek neřekne, na co se ho ptali.

Dochy

elkon: výslech u policie a porušení prac. kázně??? 😉