FlAsh_7

Jak dlouho se vyplatí držet investiční stříbro?

A co potom? Drží tady někdo z Vás stříbro?

Odpovědi
Edison

Jako všechno. Cena prostě roste. Nebo klesá hodnota peněz. Proto je to investiční stříbro, aby bylo drženo. Jinak bys nepotřeboval držet investiční stříbro, ale spekuloval s komoditami a penězi.

Jo, a abych nezapomněl: Začni konečně studovat!!! Kromě fotografie i ekonomii!!! Je to totéž! Nikdo Ti tu přednášky dávat nebude, na to tento server není vhodný.

Bobek 2

Hlavně si zvaž, jestli reálná hodnota stříbra spočívá v jeho vlastnostech, v jeho použitelnosti, anebo prostě jen v jakési tradici, že to kdysi bývalo platidlo. Mohlo by se totiž nakrásně stát, že během pár let lidé na celém světě prostě přestanou „věřit na stříbro“ a jeho cena klesne na úroveň ostatního šrotu. Sice ten kov má skvělé vlastnosti – elektrickou vodivost, kujnost, stálost, antibakteriální účinky, dobrý zvuk, našlo využití ve výrobě zrcadel, stomatologii, jako základ fotocitlivých emulzí atd., ale v trezorech žádné z těchto vlastností neuplatní, leží tam ladem.

L.G.

Stříbro je nevděčná komodita, ať už fyzickou držbou určitého množství či na kontraktní bázi při veřejné formě obchodování, trhem je stříbro tak nějak nedoceněno a pokud bude jen na okrasu a nebo výrobním průmyslem opomíjeno, bude šlapat cenovou vodu. Zlato má chuť jednou za čas překonávat historická maxima, stříbro nikoliv, v segmentu drahých kovů jsou rozhodující nová naleziště a míra úspěšnosti recyklace (či „substitut polovodičů“) toho již vytěženého množství. Procedura směnitelnosti fyzického stříbra na hotovost a opačně není věcí stisknutí jednoho tlačítka. Závěrem konkrétně stříbro čelí dlouhodobé a úmorné cenové stagnaci v pásmu 13 – 20 USD za unci, ale jako životní pojistka se držba fyzického stříbra jeví jako dobré rozhodnutí, alternuje celosvětovou měnu, skoro kdekoliv ve světě pro něj najdete kupce.