Na jak dlouho se jde průměrně sedět v hokeji za hákování? Už se někdy stalo, že hákoval i brankář?

Odpovědi
cochee

PRAVIDLO 146 – HÁKOVÁNÍ

i. Hráči, který hákuje protihráče, bude uložen minimálně menší trest.

iii. Hráči, který zraní nebo bezohledně ohrozí soupeře hákováním, bude uložen buď větší trest a automatický osobní trest do konce utkání, anebo trest ve hře.

Není žádné „průměrné sezení za hákování.“ Za hákování se většinou ukládá menší trest, protože jde o provinění vyplývající ze hry a nikoliv úmyslné např. s úmyslem zranit protihráče. Já osobně mám sice paměť děravou, ale nepamatuji si, že bych byl svědkem udělení většího trestu. A brankář nemá v pravidlech nic, co by nasvědčovalo tomu, že nemůže hákovat, ale já jsem to taky neviděl, podobně jako ten vyšší trest za hákování. Pochybuju ale, že se to nikdy v historii hokeje nestalo.

Zdroj: http://www.cslh­.cz/dokument/2023-pravidla2014-18web-150729.pdf