bolak

Na GSPce je uvedena i nadmořská výška, ta se taky nějak zjišťuje pomocí signálu z družice nebo už je v databázi..

…že na těhlech dvou souřadnicích je tato nadmořská výška? Kdybych letěl balónem, poznala by GPSka že jsem ve vzuduchu?

Odpovědi
anonym

Poznala, nadmořská výška se měří pomocí dodaných souřadnic nebo pomocí barometru.

Pokaždé se měří podle určené hladiny na moři.

Dochy

Upřesním: Je-li signál z dostatečného počtu družic, pak GPS (pokud má v pořádku software) dokáže spočítat přesnou polohu v prostoru – včetně výšky – na zemi a v přilehlých končinách. Myslím, že barometr budou mít spíše jen spec. zařízení (pro letce a high-end vysokohorskou turistiku apod.)