Avatar uživatele
ReHu

Na dvoupruhovém kruhovém objezdu, jedoucí ve vnitřním pruhu, když přejíždí do vnějšího – má přednost?

Většinou jezdím ve vnějším pruhu a dnes mě jedna řidička málem smetla a neslušně na mně posunkovala. Jednou blikla a rvala se do vnějšího pruhu. Ani nečekala, až bude místo.
Doplňuji:
Paragraf který? Prosím.
Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, cukrar, rybíz před 4516 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Takže ti to rehu vysvětlím takto:
§30 odst.5/znamení o směru jízdy se nedává pokud vjíždím na kruhový objezd, ale dává se tehdy pokud přejíždí z jednoho pruhu do druhého. Dále se dává při vyjíždění.
((5) Při vjíždění na kruhový objezd a jízdě po kruhovém objezdu, nepřejíždí-li z jednoho jízdního pruhu do druhého podle § 12 odst. 5, řidič nedává znamení o změně směru jízdy; při vyjíždění z kruhového objezdu řidič je povinen dát znamení o změně směru jízdy.)
A nyní se podíváme na ty pruhy:
V §12 odst 5/ se říká cituji: ((5) Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy. Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu. Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu.)
Z výše uvedeného vyplývá, že tys měla právo na posunky a nikoli řidička. Ta by zasloužila vytáhnout z auta a rozbít držku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Pravidlo pravé ruky nikoliv ale jízda v pruzích!!!!"
viz zákon 361/2000
chcete i paragraf?
opět za špatnou odpověď bod?????

Doplňuji:
§30 ods. 5, s odkazem na
rýd dovysvětlím, kdyby bylo třeba!!
hezký a poklidný víkend.

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nemá právo,zde se řídí pravidlo pravé ruky.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Ač zákon hovoří jasně, existuje rovněž něco jako slušnost: Nevyjíždím-li hned následujícím výjezdem, řadím se do vnitřního okruhu!!! Je to o slušnosti!! Takže paní na posunky právo měla, i když porušila zákon. Moje otázka zní: Chápeš rozdíl mezi zákony a slušností?

před 1190 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rick

Pánové nejvýstižnější je ten nejdelší příspěvek, včetně závěru. Prosím Vás nemaťte tu dámu pravidlem pravé ruky, tady se skutečně jedná o „jízdu v pruzích“ a ta sprostá a arogantní řidička by zasloužila skutečně přes hubu a navíc zahodit klíče od auta do rybníka. Takových po Praze jezdí více to by jste koukali.

před 4461 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava