novottom

Na co všechno lze použít svářečku?

S kamarádem se rozhodujeme, že bychom si na půl koupili svářečku, na co všechno ji je možné použít kromě klasického svařování (http://www.svar­top.cz/svareci-technika/). Vyrábíme především nože

Odpovědi
Michal Kole

Nelegované nebo nízkolegované oceli jdou většinou svařit bez problémů. U vícelegovaných už začíná být problém.

Je to dost složité, proto technici pominou velké zjednoddušení.

Litina se špatně svařuje, musí bž speciální podmínky

U barevných kovů je situace ještě horší.

Existuj více druhů svařování klasické autogenem a eletrikou.

Na elektriku je asi nejlepší CO, protože kolem svaru je ochranná atmosféra, která podporuje kvalitní svar.

Ty nejmodernější technologie je elektronový paprsek, laser, plazma, ale to je pro průmysl a ne do domácí dílny.

honza19hk

elektrodou lze svářel běžné nízkolegované oceli do 1.5% uhlíku,nerez i litinu-elektrodama na litinu.při požití speciálních elektrod lze svářet i měď-červené smradlavé elektrody.

metodou MIG ( CO2) se dá svářet to samé kromě litiny a barevných kovů.

Metodou Argon se dá svářet hliník,titan,ne­rez,mosaz ale i měď a oceli.atd…

autogenem se dá svařovat pouze oceli a špatně litina.autogen lze použít při použití správné hubice na pájení mosazí,řezání,oh­řívání atd..

řezat jde i velkou výkonnou elektrodovou svářečkou.

A pokud výrábíte kudly doporučuji buď CO2 nebo argon. pokud se to umí dělá krásné sváry které se nemusí ani brousit. lze svařovat i velmi tenké materiály-chlapi u nás v práci dokážou vyvařit díru v plechovce od CocaColy -plech 0,3 mm