Lenule15

Na co upozorňuje mech v trávníku???

Nejlepší odpověď
www

Mech upozorňuje především na kyselou a současně vlhkou půdu.
Zkušenost

Další odpovědi
hanulka11

Upozorňuje na špatnou péči o samotný trávník .
Pokud ho pravidelně neobhospodařuješ stane se , že se v trávě objevuje mech. Chce to pravidelné sekání, zalévání, hnojení a vyhrabování . Jen správně opečovaný trávník se úřasný a bez mechu.
Doplňuji:
jasně že je úžasný – oprava

Sůwa

Upozorňuje na kyselost půdy, ale mně to nevadí, protože mech se aspoň nemusí sekat 🙂

honza19hk

Roste v místech pařezů nebo na kyselé půdě. Posypej trávník vápnem.

pusinka50

Na kyselou půdu. Jestli se toho chceš zbavit, kup si nehašené vápno v pytlích ve stavebninách a posypej tu půdu a za týden znovu, jestli to nepomůže, budeš muset zasypat několikrát