Mofli

Na co si dávat pozor při koupi bytu, co může pak člověka nepříjemně překvapit?

Děkuji všem. Event. vlastní zkušenosti?

Nejlepší odpověď
anonym

Zda není uvalená exekuce,zda nemá založené v katastru věcné břemeno,zda prodávající je opravdovým vlastníkem nemovitosti,zda… Je toho mnoho a určitě se vyplatí si zjistit veškeré podrobnosti.Ono kupovat byt není jako kupovat boty. Nejlepší je,poradit se a sepsat smlouvu s právníkem.Těch pár tisíc stojí za to!

Další odpovědi
Hlada

Jestli je to byt v OV, tak si dobře prohlédněte stav domu, jestli nepotřebuje rozsáhlejší rekonstrukce, kolik se platí do fondu oprav, jak se s ním hospodaří, jestli se nedělají opravy na dluh. Může se tak zpočátku levný byt časem výrazně prodražit.

soudek

Z vlastní zkušenosti (koupě staršího bytu) bych doporučil i dobře prohlédnout interiér (např. kuchyňskou linku, baterie, obklady, okna atd.). Mně se obklad v kuchyni za půl roku doslova rozpad a strhával jsem ho nehtem.

Damiana

Zda ten, co ho prodává k tomu má oprávnění (vtip z Kamaráda do deště bohužel není zase tak nereálný).

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.