autacek

Na co si dát při cestě letadlem pozor ? Zažili jste někdy v letadle něco nestandraního ?

například ztráta zavazadel, přistání jinde, únos, pád, nevolnost, či cokoli jinak výjmečného co by stálo za zmínku ?

Nejlepší odpověď
Hakunamatata

Nestandarniho se mi bohužel nic nestalo, ale mužu ti doporučit, na co si dat pozor. Ja si teda dávám pozor, abych se v letadle nenudila (tzn. knížku s sebou) a taky abych na palubě netrpela hlady, jelikož ty jejich jídla se jist nedají (tzn. jidlo sebou – ale pozor, paštika se považuje za tekutinu)
Doplňuji:
Ještě jsem si na něco vzpomela. Jednou jsme se rozhodli letět do jedné exotické destinace a cestou se mělo přesedat na jiné letadlo. Na letišti byla stavka a to první letadlo se zpozdilo a to druhé uletelo. Díky bohu, ze to byla slušná letecká spolecnost, která nám to prebookovala (sice s čekáním 12 hod, kdy jsme nemohli ven z letiště), ale zase zadarmo. Nechci si ani domyslet, co by se stalo, kdyby se na nás vyprdli a my museli řešit, jak se tam narychlo dostat.

Další odpovědi
Lucijej

No nevím, jestli úplně nestandartní.
Jednou se mi stalo, že na naletšti, kde jsme měli přistát, řádila bouře, takže jsme nemohli přistát. Strávili jsme hodinu a půl kroužením nad městem, dokud bouře nepřešla.
Jindy se zase stalo, že zavazadlo dorazilo až čtyři dny po mně. Omylem ho totiž poslali jinam, než jsem letěla. Je to docela nepříjemné být bez věcí, ale byla jsem ráda, že se nakonec vůbec našlo a dorazilo. (Někde jsem totiž četla, že ze všech zavazadel, které se po cestě někde ztratí, se milion nikdy nenajde.)
A jednou během nočního letu mě soused ze spaní pořád objímal. Když jsem ho dostrčila, tak se omluvil, ale za chvilku zase…to se opakovalo tolikrát, až mi stevard nabídnul jiné volné místo :o)
Doplňuji:
*odstrčila

zjentek

myslíš nestandardního? Let je celý nestandardní. Hlavně teda trpí prána a to je hodně nepřirozené pro každý organismus ,)

Funna

vzhledem k tomu, že jsem už několikrát letěla malým 2, nebo 4 místným letadlem a to ani nebylo zrovna ideální počasí, takže se letadlo třepalo a propadalo co pár metrů, což mě nijak netrápilo, tak jsem si myslela, že mě při prvním letu v dopravní stabilní potvoře nemůže nic překvapit, zvlášť, když všichni říkali: to je v pohodě, tam není nic cítit…jenže po startu a začátku prudkého nastoupávání do letové hladiny, se mi tak zvedl žaludek a začala točit hlava, že jsem byla ráda, že mám ten bluj-pytlík přimo před sebou…no nakonec jsem to ustála bez pohromy, ale po přistání jsem skoro líbala zemi .-)…ale nakonec to mělo i svoje výhody…protože dceři se cesta letadlem (na rozdíl ode mne) dost líbila, takže když psala za pár měsíců maturitní sloh na téma adrenalinový zážitek, měla mne jako dobrou inspiraci 🙂

anonym

Takových historek (až na ten pád letadla) mám dost z dob častého leteckého cestování sovětskými linkami, tam se považovalo za nestandardní situaci, když vše proběhlo jak mělo. Zvláště na jejich vnitrostátních linkách byla zábava!
Dnes je to skoro nuda…

anonym

Pád ne, to už bych nemohla psát :DD, ale je mi zle, kupuju si na to v lékárně žvejkačky, nevím už, jak se jmenují, takové docela velké kulaté, ty trochu pomáhají, ale jsou dost nechutné

marci1

Jednou jsem letěla s hokejisty extra ligy (název není tak důležitý ), kteří zrovna vyhráli. Byli tedy opravdu hodně veselí, zasmáli jsme se od plic a musela jsem si s nimi připíjet na vítězství. Ještě, že jsme neletěli dlouho, protože to by mě museli asi vynést !:-)

emamamisu

ano, několik příhod v kapse mám. když jsem byla dítě, začala mě v hale při čekání na zavazadla tahat za ruku ochranka. letěli jsme za strýcem na Costa Ricu, kde žil se svou ženou. jelikož jako Čech postrádal některé potraviny, které nebyli v této destinaci k sehnání, vezli jsme mu salám a sáčky majoránky. jeho žena ji neznala. pochopitelně si mysleli, že pašujeme marihuanu. bylo to docela nepříjemné a vše zkomplikoval také fakt, že jsme museli kvůli mezi přestupu přenocovat v Amsterodamu. to byl rok 96–98.

druhá je, že jsem se paradoxně nachladila při letu z Řecka do Brna, protože na mě neurvale foukala klimatizace a jelikož byla polámaná vytékala z ní i voda.

opět zážitek s Řeckem. zhruba v půlce cesty to pilot musel otočit zpět na Brno, protože v letadle vyváděl silně podnapilý muž. nebyl sice hlučný, ale 2× se pozvracel u záchodků.

s opilcem jsme měli co do činění při letu z Vídně do Moskvy. ruský pasažér se poctivě naléval vodkou i se svou družkou a poté od ní schytal co proto. letuška musela situaci korigovat, nicméně od ženy také jednu schytala. dostali výrazné napomenutí, myslím, že na letišti museli zaplatit pokutu. bylo to spíše vtipné, méně asi pro letušku.

z oné Moskvy jsme letěli do exotické asijské země a tam jsme s bratrem v prostřední uličce (jsou zde 3 sedadla vedle sebe) schytali strašného pasažéra. vzhledem k tomu, že let trval téměř 16 hod. to bylo skoro utrpení. neustále si něco brumlal pro sebe, pak roztrhal část katalogu a hygienického pytlíku a zavřel tyto kousky do stolečku. nicméně tam je škvíra, takže to celé vypadalo na zem a letuška to musela sklízet v kleče, což mu evidentně bylo nadmíru příjemné. když usl, strašně, ale strašně chrápal.