OSJJ

Na co si dát pozor při koupi pozemku (trvalý travní porost)?

Chystám se koupit pozemek (trvalý travní porost) a samozřejmě bych chtěl aby bylo vše OK. Proto ti co mají zkušenosti, na co si mám dát pozor? Jaké jsou třeba daně? Chtěl bych ho poté pronajímat, takže co musím udělat atd. Moc díkyy za případnou odpověď.

Nejlepší odpověď
tom004

Na www.cuzk.cz si najdete všechny informace o pozemku.Pot­řebujete jenom znát parcelní číslo. Výpis si můžete vytisknout a na katastrálním úřadu (a nemusí to být ten,na jehož území pozemek leží),si zjistíte,jestli v posledních dnech nedošlo ke změně.Potom zbývá dohodnout podmínky kupní smlouvy a obchod realizovat.U smlou­vy radím konzultovat ji nejlépe s právníkem.

Další odpovědi
Hykam

Doporučuji koupi přes nějakého notáře.
Peníze po dobu přepisu bude mít u sebe, tím máte zaručeno že prodávající nedostane peníze dříve než bude uvedený pozemek ve vašem vlastnictví zároveň chrání i prodávajícího, že po přepisu dostane peníze za pozemek.
Zároveň vám zdělí informace které potřebujete.

vranovahan

Určitě musím souhlasit s Hykam. Pokud se chystáte kupovat pozemek, podle mě vůbec není na škodu si vzít na pomoc nějakého právníka. Sami s tím máme jen pozitivní zkušenosti. Hodně věcí vám to ulehčí. Jestli můžu mít tip na jednu advokátní kancelář, která se právě tímto mimo jiné zabývá, tak zkuste mrknout na https://www.ci­kr.cz/