krum

Na co se v životě hodí umět rýsovat např. trojúhelník, kosočtverec atd.?

Děti se to urputně učí ve školách, ale mě přijde, že to zůstane nevyužito. Jaký je na to váš pohled? Hodí se to?

Nejlepší odpověď
annas

Nikdy nevíte, zda se vám některé vědomosti nebudou v životě hodit. To, co jste se naučila, vám nikdo nevezme. Škola poskytuje základní informace z různých oborů. Můžete si vědomosti rozšiřovat, nebo už se o nic nového nezajímat … ale to by byla chyba … přece jedny informace navazují na jiné …

S geometrickými útvary jste se setkala jako dítě – hračky, stavebnice, hry v kruhu, šachy … to byste bez znalosti geometrie, proč to je krychle, kvádr atd., nedovedla vysvětlit. Takže ve škole jste se naučila jednotlivé útvary rýsovat a víte, jak vznikají a vypadají. Můžete využít i při zařizování bytu, když si uděláte plánek, do něj zasadíte krychle, kvádry atd… Stačí, když se je načrtnete, máte představu …

Nepotřebujete v životě? Chyba lávky. Matematika včetně geometrie pomohla vašemu rozumovému rozvoji. To platí stále. Geometrie je velmi důležitá pro výchovu k představivosti a tvořivosti, naučila vás myslet … Vědomosti se vám lépe zafixovaly, když jste je ve škole podpořili grafickou představou.

Třeba trojúhelník nebudete rýsovat, ale budete vědět, jak vypadá a jak vznikl … co se z něj dá vytvořit, postavit atd.

.

Další odpovědi
Drap

Určitě, nevíš co budeš v životě dělat. Pokud budeš přerovnávat zboží v supermarketu, tak to moc nevyužiješ. V celé řadě dalších zaměstnání však ano. A nejde jen o trojúhelník. Učíš se tím i logicky přemýšlet.

ladaadal

Tak zrovna rýsování využije většina lidí. Jak bys jinak truhláři vysvětlila, jakou chceš kuchyň, jak by sis představila a načrtla na papír jak si zařídíš obyvák? Časem zjistíš, že lidi, kteří moc nechápali rýsování si neumí představit, jak bude vypadat v podstatě cokoli, dokud to nevidí na vlastní oči a to je v mnohých případech už dost pozdě.

bolak

perfect circle > http://www.lou­pak.cz/video/u­meni-a-respekt/569-udelani-kruznice-bez-kruzitka

zrovna nedávno sem na to narazil :)