bolak

Na co se používá tohle? (rybaření)

http://s4.pos­timg.org/dkpxkzak­t/ryba_en.jpg

Aha, dobře, a co to je boilies? :)) to je jako návnada? koukám na to na googlu a vypadá to jako ferero rošé, akorát bez kokosu

Nejlepší odpověď
Emefej

To jsou zarážky na připevnění boilies.

Boilie je nástraha určená speciálně pro kapry. Obvykle je to vařená nebo pečená kulička, jejím základem bývají vajíčka, sušené mléko a mnoho dalších přísad. Je to velmi tvrdé, kapři to milují, ostatním rybám to moc nechutná. Nenapichuje se to na háček, ale připevňuje se to na šňůrku přivázanou k háčku, která se provlékne otvorem v boilie, její konec se zajistí tou zarážkou (stačí i kousek sirky).

Další odpovědi
Hans51

Ano, boilies je nástraha a návnada z vařeného těsta a dalších přísad. Má vždy kulatý tvar.

KarolínaNovo

Ahoj, mrkni se na https://www.zachy­tame.cz/ jsou tam články o všem možném o rybaření, tak se tam všechno dozvíš. Přítel je rybář a já jsem o tom nikdy nic nevěděla, tak když mám chvilku, tak si tam čtu články, abych před ním nevypadala jako takový neznalec.

bolak

No a jakým způsobem se teda využívá ta zarážka?

Emefej

Na háčku je šňůrka s očkem na konci. Pomocí navlékací jehly tu šňůrku protáhneš boiliesem, na konci ti trčí očko. Do toho zasuneš tu zarážku a tím je boilie upevněno. Na webu je milion stránek o lovu kaprů na boilies.