zwiki

Na co použít uzený česnek?

Uzený česnek jsem viděl v Hyprmaketu.
Doplňuji:
Děkuji gurmánům za rady.

Nejlepší odpověď
briketka10

Uzený česnek je velmi aromatický. Nemá uzenou chuť v pravém slova smyslu, má báječnou česnekovou chuť, v níž je ale něco víc… To musíte vyzkoušet a objevit sami.
http://www.chef­stip.com/cz/pro­duct.php?id=2

našla jsem králíka na uzeném česneku:
http://www.to­precepty.cz/re­cept/37948-kralik-na-uzenem-cesneku-cerstve-majorance-a-slanine-s-domacim-knedlikem/
další je z jedné diskuze o grilování :
http://www.gri­lovani-barbecue.com/vi­ewtopic.php?f=77&t=­2637

Další odpovědi
anonym

Můžeš jej použít na cokoli, co ´zvládne´ chuť uzeného a česneku – zrovna mne napadá třeba česnečka.
😉
Ale osobně považuju uzený česnek za ´zvrhlost´ (přinejmenším za ´zkratku´)- teplým uzením se česnek poněkud ´uvaří´ – tedy ztratí ostrost (některé silice se znehodnotí) – výsledkem je jen ´jakobyčesneková´ chuť…
Pokud chci chuť uzeného, použiju uzené (na vývar ideálně uzené kosti). A pokud chci chuť česneku, použiju česnek – ´český´ (ideálně modrý paličák).
Tedy česnečku udělám z uzeného vývaru, česnek přidám až na konec, do už nevroucí polévky.

www

Abych pravdu řekl, slyším to poprvé a nepovažuji to za nic, co bych doma potřeboval. Škoda česneku ☹
Názor
Cosi k jeho využití jsem ale našel, podívej:

Zdroj: www.google.com/se­arch?client=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&i­e=UTF-8&q=uzen%C3%BD+%C­4%8Desnek+pou­%C5%BEit%C3%AD

jirkajirka

Já ho ze zvědavosti koupil a po ochutnání jsem hodně dlouho prskal. Uzenou chuť je lépe dodat uzeným bůčkem nebo špekem a použít čerstvý česnek.

mosoj

Česnek, srp a kladivo, jsou dobré na upíry.